Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej

Nawierzchnie z kostki brukowej nigdy nie przestaną „być na czasie”. Jest to rozwiązanie trwałe i i przy odrobinie fantazji może być niezwykle efektowne. O zaletach nawierzchni wyłożonych kostką brukową nie trzeba nikomu mówić – trwałość i estetyka. Dostępność na rynku różnych wzorów kolorystycznych i kształtów pozwala nam uzyskać najbardziej wymyślne kombinacje. Cały proces wykonania nawierzchni można podzielić na kilka podstawowych i niezwykle ważnych elementów:

  • Planowanie i naniesienie punktów wysokościowych – na tym etapie wyznaczamy wysokość przyszłej nawierzchni względem istniejącego gruntu; planujemy i wyznaczamy spadki nawierzchni z kostki brukowej;
  • Korytowanie – zbieramy humus (czarnoziem) i do zaplanowanej wysokości – proces odbywa się przy użyciu koparko-ładowarki lub minikoparki;
  • Wykonanie podbudowy piaskowo-żwirowej – rozkładamy na naszej wykorytowanej powierzchni dane kruszywo, całość zagęszczamy aby uzyskać jak największą nośność podłoża.
  • Wykonanie podsypki piaskowej stabilizowanej cementem i wykładanie nawierzchni kostką brukową;
  • Końcowe zagęszczenie – dobicie nawierzchni z kostki brukowej;

Każdy z etapów inwestycji jest ustalany indywidualnie z Klientem, a całość budowy przebiega sprawnie i zgodnie z zamierzonymi celami. Z chęcią odpowiemy na pytania i wspólnie spróbujemy znalezć najlepsze z możliwych rozwiązań.

ZADZWOŃ DO NAS LUB WYŚLIJ ZAPYTANIE